Gretagrund “Püsimatu hing”

LAUPÄEV / 7. NOVEMBER / KELL 22.00 / GENIALISTIDE KLUBI

 

Britta Virves – klaver
Maarja Aarma – laul, kalimba
Madis Meister – kitarr
Tõnu Tubli – trummid
Mihkel Mälgand – kontrabass
Linda Kanter – taustvokaal
Mirjam Dede – taustvokaal
Mari-Liis Aljas – taustvokaal

 

Gretagrund esitleb bändi esimest albumit “Püsimatu hing”!

 

Ansambel Gretagrund koosneb kaheksast Eesti jazzmuusikust, kes alustasid koos musitseerimist 2014. aasta kevadel. Bändi eestvedajad ning loomingu autorid on lauljatar Maarja Aarma ja pianist Britta Virves.

Gretagrundi lood on eestikeelsete originaaltekstidega ning neis leidub nii heledaid kui tumedaid toone, veidraid seiku ja juhtumisi. Muusikas on palju variatsioone ning emotsioone, mida toetavad tavapärasele bändikoosseisule lisatud taustalauljad.

Gretagrundi looming on täidlase saundiga jõuline muusika, mis pakatab sünkoopidest ja huvitavast harmooniast. Bändi idee on algusest peale olnud kasutada taustalauljaid, kellel on oma kandev roll igas loos. Ansambel on koos tegutsenud 2014. aasta kevadest ning selle aja jooksul on jõutud esineda erinevates jazziklubides üle Eesti (No99 Jazzklubi, Tartu Jazzklubi, jazziklubi Philly Joe´s, jazziklubis Lounge 24) ning lisaks osutus Gretagrund valituks Tallinn Music Week´i jazzi showcase´ile 2015. aasta märtsis.

Bändi nimi võib loodushuvilistele muusikasõpradele üsna tuttavalt kõlada. Gretagrund on tõeline Liivi lahe looduspärl – tegemist on hiiglasliku veealuse liivakivipangaga. Nimega on veel teisigi seoseid, mida saab kuulda Gretagrundi kontsertidel. Sel sügisel ilmus ka bändi esimene album “Püsimatu hing”.

www.facebook.com/Gretagrundband

Gretagrund cyan webAuthor: IDJ: EP

Share This Post On