Kommentaar: Britta Virves ja Maarja Aarmaa

Laupäeval, 7. novembril kell 22 astub Genialistide klubi lavale nelja valitud esineja hulgas ka Gretagrund, kes esitleb oma debüütalbumit “Püsimatu hing”. Kollektiivi eestvedajate Britta Virvese ja Maarja Aarmaaga vestles Silvia Luik.

Kust või millest tekkis idee moodustada 8-liikmeline jazzansambel?
Istusime Maarjaga maha ning arutasime, missugune võiks olla meie unistuste bänd/koosseis. Meil mõlemal oli algusest peale idee kasutada palju vokaali. Nii minul kui Maarjal (eriti Maarjal, kes on aastaid ETV tütarlastekooris laulnud) on tugevad koorilaulu mõjutused ning mina tahtsin lihtsalt teha bändi, mida mu ema ka heameelega kuulama tuleks.

 

Millest on inspireeritud teie looming? Kuidas sünnivad muusika ja tekstid?
Mõtted ja ideed tulevad elust ja muusikast, mida kuulame. Enamjaolt toon mina muusika ning koos Maarjaga anname sellele lõpliku vormi koos vokaalarranžeeringutega. Tekstid on põhiliselt Maarja kirjutatud, mina omalt poolt olen ideid välja käinud. Samuti oleme mõne loo algusest peale täiesti koos kirjutanud.

 

Mida võib kuulaja oodata laupäevasest kontserdist?
Helgust. Vaheldumisi tumedate varjudega.

 

Kuna Tartu plaadiesitluskontsert on viimane, kas see tuleb ka kuidagi erilisem kui eelmised kontserdid erinevates jazzklubides üle Eesti?
Ta on meie jaoks eriline, kuna samal õhtul musitseerivad sel laval ka teised koosseisud. Oleme muusiku rollis, kuid lisaks veel boonusena ka kuulaja. See viimane annab kaasa mingit teistsugust energiat ja inspiratsiooni.

 

Veel soovitusi kontserdile tulijale?
Tulge avatud meelel õhtut nautima.

 

KONTSERT: Gretagrund “Püsimatu hing”

Gretagrund cyan web

Author: IDJ: EP

Share This Post On