Raun Juurikas-Toomas Rull “Tsitaadid, vanasõnad”

LAUPÄEV / 7. NOVEMBER / KELL 18.00 / TARTU JAZZKLUBI

 

Raun Juurikas ­- klahvpillid, luupimine, elektroonika
Toomas Rull ­- trummid, perkussioon, laul

“Tutvustamaks meie tegevust peab algama sellest, et üritame olla viie-kuue muusiku eest väljas. Ja seda ausal moel. Kõik sünnib teie valvsa pilgu all. Me ei kasuta ettevalmistatud materjali. Seda kõike tänu tänapäeva tehnoloogia kiirele arengule.

Kui rääkida muusikast, siis tegemist on peaasjalikult meie originaalloominguga, mis hõlmab nii tuliseid rütme kui ka külmemat atmosfääri. Kasutagem siis mõistet moodne jazz, mille rütmid ja harmoonia ei tohiks kedagi külmaks jätta.

Sõnaline raskus langeb aga vanasõnadele ja tsitaatidele. Mõtteterast piisab, et uus lugu kirjutada. Piisab ka väga vähesest, et sügav mõte välja öelda. Küll siis jääb ka aega, et muusikat nautida, sest “Muusika algab sealt, kus sõnad lõpevad.” “
— Toomas Rull

 

Hinnatud ja laiahaardeline löökpillimeister ning muusik Toomas Rull tähistas möödunud talvel oma 50. juubelit. Trummiäss, kellega igatsevad mängida nii jazz-, pop- kui rockmuusikud, on isikupärase loojana ka ansamblite juht, vokalist, helilooja, pedagoog ja esimese eestikeelse trummiõpiku autor.
Ta on teinud koostööd ansamblitega nagu Retro, Avicenna, Ruja, Saxappeal Band, Basic Concept, Tulli Lum, L’Dorado, Tüng, Dagö, Kiigelaulukuuik, Ultima Thule, Rull’s Royce jpt. Loetelu kolm viimast on talle ka kõige olulisemad ja südamelähedasemad. Rull on pälvinud Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia.

Raun Juurikas on kandva põlvkonna tegus pianist, kelle muusikalisest tegevusest lõviosa moodustab jazzklaveri mängimine erinevates koosseisudes kontsertidel ja stuudios plaadistamiseks. Ta on esinenud pea kõikides Euroopa riikides ja Venemaal. Ta on pidevas koostöös peamiste eesti jazzmuusikutega. Juurikase loominguliste väljakutsete hulgas on ka komponeerimine erinevatele koosseisudele ja stiilidele – kaasaegne akadeemiline, jazz, ambient, hiphop, reggae, dub, eksperimentaalne elektroonilika, funk jne. Samuti elektroonilise orientatsiooniga muusika komponeerimine, DSP-modulaarses keskkonnas programmeerimine, interaktiivse helikeskkonna kujundamine, paari dokumentaalfilmi originaalmuusika, maastikuinstallatsiooni heliline kujundus, esinemised koos kaasaegse akadeemilise muusika koosseisudega ning pedagoogitöö Elleri koolis. Raun Juurikas on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kompositsiooni erialal.

www.toomasrull.com

Rull ja Juurikas web

Author: IDJ: EP

Share This Post On