Tõnu Naissoo Trio “Trinity”

PÜHAPÄEV / 8. NOVEMBER / KELL 15.00 / TUBINA SAAL

 

“Trinity”

 

Tõnu Naissoo – klaver
Mihkel Mälgand – kontrabass
Ahto Abner – trummid

 

Trio on Tõnu Naissoo lemmik ansambliformaat. Oma esimese trioga esines ta 1967. aastal legendaarsel Tallinna Džässifestivalil. Nüüd – 48 aastat hiljem – esitab maestro IDeeJazzil koos Mihkel Mälgandiga bassil ja Ahto Abneriga trummidel lugusid tema värskelt sel aastal Jaapanis ilmunud albumilt “Trinity”. Tõnu Naissoo mängib Elleri uhiuuel maailma kontsertklaverite tippu kuuluval klaveril Steinway & Sons.

Tõnu Naissoo Trio muusika baseerub enamasti jazzstandarditel, kuid on ka omaloomingut ning pop- ja rokkmuusika klassikat. Trio on interaktiivne bänd, kus kõigil on võrdne roll. Alates 2005. aastast on Tõnu Naissoo plaatide väljaandjaks Jaapani label Atelier Sawano, kus siiani on ilmunud 12 CD-d. Enamusel plaatidel on olnud rütmisektsioonimängijateks Taavo Remmel kontrabassil ja Ahto Abner trummidel. Aga trios on osalenud ka Toivo Unt ja Uffe Krokfors kontrabassil ning Marko Naissoo ja Brian Melvin trummidel. Seni ilmunud plaatidest viimasel on kontrabassil Mihkel Mälgand.

Tõnu Naissoo on trioga teinud Jaapanis 4 minituuri ja ühe sooloklaverituuri. Esinetud on Tokyos ja Osakas. Sooloklaverituur hõlmas ka Jaapani läänerannikut.

Tõnu Naissoo on tuntud ja hinnatud jazzi „polüglott“, imetlusväärse tehnikaga kogenud improviseerija, isikupärase käekirjaga jazzpianist, helilooja ning arranžeerija. Oma ligi poole sajandi pikkuse lavakarjääri jooksul on ta mängides klaveril, süntesaatoreil või orelil, salvestanud hulga vinüül- ja laserplaate, osalenud arvukates rahvusvahelistes projektides ning esinenud paljudes mainekates kontserdipaikades kogu maailmas. Juba 1968. aastal salvestas ta oma esimese plaadi “Tõnu Naissoo Trio”.

Eesti ühe kompetentsema ja laiema silmaringiga jazzmuusiku pillimängus kohtuvad paljukihilistes kompositsioonides lüüriline sügavus, olemuslik tõsidus ja lõõgastav meelelahutus. Tõnu Naissoo on meie jazzmuusika raudvara, kelles on aastatepikkune kogemus, aja ja muusika tunnetus, kuid samas hingab ta täie rinnaga sisse tänaseid helisid teades, mida nendega peale hakata. Üks eristuvaid jooni tema muusikukäekirjas on klassikaelementide kaasamine oma mängu.

Naissoo muusika on olnud stiililiselt kirju – avangard-jazz, fusion ja mainstream, poolimproviseeritud groove-jazz koostöös DJ-dega, RNB, soul ja ajaviitemuusika. Lisaks klaverile mängib ta elektroonilistel klahvpillidel (Rhodes, orel), analoogsüntesaatoritel (Moog, Oberheim), kui ka mitmetel VA süntesaatoreil. Ta on kirjutanud rohkesti muusikat oma jazzansamblitele, samuti big band’idele, teatrilavastustele, filmidele ning koori- ja kammermuusikat. Koos isa Uno Naissooga kirjutas ta 1969. aastal muusika filmile „Viimne reliikvia“.

Tonu-Naissoo-Trio-TrinityTõnu Naissoo Trio Jaapanis ilmunud muusikaalbumid:
2005 — With a Song in My Heart
2006 — You Stepped out of a Dream
2007 — Estonian Wind
2008 — For Now and Forever
2008 — Relaxin’ at the Viru
2009 — Alone (solo piano)
2010 — Blue Pearl
2011 — My Back Pages
2012 — Memories of Tomorrow (w / Laura Põldvere)
2012 — Live at Osaka City Museum of Fine Arts
2012 — Fire
2015 — Trinity

www.tonunaissoojazz.com

TonuNaissoo-web

TonuNaissoTrio-web

 

 

Author: IDJ: EP

Share This Post On