Viienda IDeeJazzi värviline programm

IDeeJazz’15 põhiprogrammis on neljal laval rekordiliselt 16 hoolega valitud sündmust, nii mõnigi neist täiesti ainukordne. Esitletakse mitmeid uusi CD-plaate, toimuvad austuskontserdid ning tutvustatakse värsket heliloomingut. Uudisena on programmi lisandunud ka põnevad loengud, mis keskenduvad muusika olemusele ja mõjule. Festival täidab suurepäraste artistide esituses kõlava muusikaga Tartu parimad kontserdipaigad – Vanemuise kontserdimaja, Tartu Jazzklubi, Genialistide klubi ja Tubina saali Elleri uues hoones.

 

Avapäeval – reedel, 6. novembril – astub Vanemuise kontserdimaja lavale neli kollektiivi: noorte ja andekate muusikute kollektiiv Jana Kütt Group esitab põnevat modern- ja nu-jazzilist omaloomingut, noor talendikas Elina Hokkanen teeb koos võimsa ansambliga kummarduse võluvale ameerika bluusi- ja soulilauljale Etta Jamesile, erilise kõlaga ansambel Verbarium esitab koos Guido Kanguriga luulesegust muusikat albumilt “Vana tarkus” ning isepäine ja vikerkaarehäälne Laura Remmel teeb koos kollektiiviga IDeeFookuse austuskontserdi legendaarsele eesti “jazzikuningannale“ – lauljale, laulukirjutajale, arranžeerijale, produtsendile, mänedžerile, DJ-le ja muusikule Marju Marynel Kuudile, kes tähistab juba mõne kuu pärast oma 70. juubelit!

Festivali teisel päeval, laupäeval, 7. novembril, toimuvad kontserdid kahel laval – Tartu Jazzklubis ja Genialistide klubis.
Tartu Jazzklubi publik saab osa neljast elamusterohkest etteastest: bluusiga mängiv duo Ringhold kosseisus Kalle Tikas elektrikitarril ja eleOnora häälel, tuliseid rütme ja külmemat atmosfääri oskuslikult miksiv dou-orkester Raun Juurikas – Toomas Rull kavaga “Tsitaadid, vanasõnad”, paarikümneaastase koostöö naljakamatest ja koomilisematest juhtumistest pajatav väärikas duo Villu Veski – Tiit Kalluste ning põneva instrumentaalse kooslusega tantsuliste klubirütmidega vürtsitatud jazzbänd Tanel Ruben & Victoria, kes esitab uhiuut loomingut!
Genialistide klubi laval jagavad publikuga superlaengut neli kollektiivi: vaimsetele rännakutele kutsuv saaremaiste juurtega instrumentaal-eksperimentaal-post-rock-ambient grupp The Werg, elulistest sündmustest inspireeritud Tartu jazz-fusion kooslus ExpLaasion, täidlase saundiga jõulist muusikat viljelev Gretagrund, kes esitleb bändi debüütalbumit “Püsimatu hing” ning kaheteistliikmeline energiast pakatav Riiast pärit jazz-funk-fusion bänd Very Cool People, kes esitleb oma värsket albumit “Funkology”.

IDeeJazzi viimane päev toimub kaasaegses imelise Toomemäe vaatega Tubina saalis Elleri kooli uues hoones. Siin kohtuvad idee ja muusika, vestlus ja heli, loeng ja kontsert. Jazzkaare ema, aastakümneid sadu muusikasündmusi korraldanud Anne Erm ja muusik ning kultuuriedendaja Oleg Pissarenko arutavad live-muusika nähtusest vestlusel “Kontserdi fenomenist”. Eesti jazzmuusika raudvara, tuntud ja hinnatud “jazzipolüglott” Tõnu Naissoo tutvustab oma trioga värskelt Jaapanis ilmunud albumilt “Trinity”. Muusikaarmastaja ja tuntud koolitaja ning ettevõtja Peep Vain mõtiskleb muusika mõju üle inimteadvusele loengul “Muusika kui teadvuse ja maailma avardaja”. Viiendale IDeeJazzile paneb punkti unikaalse kõlaga Oleg Pissarenko Band, esitades muusikat sel aastal ilmunud albumilt “Point”.

Lisaks põhiprogrammile toimub traditsiooniline lisaprogramm ID+, mis pakub lastele rütmikooli, tudengitele ja kõigile teistele huvilistele põnevaid loeng-meistriklasse euroopa muusikast, pannkooke 🙂  jpm.

IDeeJazz’15 toimub 6. – 8. novembrini Tartus. Piletid on saadaval Piletilevis alates 8. septembrist.

IDJ15-web-programm-webthumb2

Author: IDJ: EP

Share This Post On