Villu Veski – Tiit Kalluste “Elu ilma Grammyta”

LAUPÄEV / 7. NOVEMBER / KELL 18.00 / TARTU JAZZKLUBI

 

“Elu ilma Grammyta”

 

Villu Veski – saksofon
Tiit Kalluste – akordion

 

See on kontsert naljakatest ja koomilistest juhtumistest, mis kõik ette on tulnud muusikute paarikümneaastase koostöö jooksul.

 

Tiit Kalluste on hinnatud, armastatud ja kogenud akordionikunstnik, kes oma delikaatse isikupära ja emotsionaalsusega on suunanäitajaks ning teerajajaks Eesti improvisatsioonilise akordionimuusika vallas. Nordic jazzi mängiva akordionistina on ta esinenud mainekatel festivalidel ja kontserdilavadel Balti- ja Põhjamaades, Euroopa suurlinnades, Põhja- ja Lõuna-Ameerikas ning Venemaal.
Tiit Kalluste on esinenud pea kõikidel Eesti jazz- ja maailmamuusika festivalidel – Tudengijazz, Jazzkaar, Pärnu Fiesta, MAA ja ILM, Viljandi Pärimusmuusika festival ja väljaspool Eestit paljudel festivalidel Skandinaavias ja Euroopas, muuhulgas Pori International Jazz, Dahlsbruk Jazz, Kaunase rahvusvaheline jazzfestival, Jazzy Colors Pariisis ja Dortmundi Jazzfestival.

Villu Veski on nii meil kui mujal ilmas tuntud ja lugupeetud saksofonist, keda muusikutee on viinud kontsertreisidele festivalidele, jazzklubidesse ja kontsertsaalidesse nii USA-s, Šveitsis, Norras, Taanis, Rootsis, Soomes, Venemaal, Austrias, Lätis, Leedus, Islandil, Hollandis, Saksamaal, Monacos ja mujal. Rahvusvaheliselt on ta teinud koostööd väga paljude muusikutega, sealhulgas nt. Jukka Eskola (Soome), Marilyn Mazur (Taani), Daniel Pipi Piazzolla (Argentiina), Raimonds Pauls (Läti), Laima Vaikule (Läti), Sergei Manukjan (Venemaa), Debbie Cameron (USA) jpt.
Villu Veski on asutanud ka Muhu Tulevikumuusika Festivali Juu Jääb, mida ta korraldab aastast 1997. Samuti on ta rajanud Kuressaare jazziklubi Jazz del Mar (2006) ning jazzkontsertide sarja JAZZRUULER@Rock Cafe (2008).

Villu Veski ja Tiit Kalluste on teinud koostööd juba paarkümmend aastat, musitseerides jazzilavadel eri riikides ja eri maa muusikutega ning esitades omaloomingut kõikvõimalikes paikades. Taolise mahuka kogemustepagasi hulgast leiab nii mõndagi põnevat, ootamatut ja naljakat, mida duo publikuga lahkesti jagabki.

 

NB! IDeeajazzil on viimane võimalus osta piletid, sest kontsert toimub ainult juhul, kui Veski-Kalluste pole vahepeal Grammy’t võitnud! 🙂

“Esitamisele tuleb Eesti vabariigis hetkeseisu nõudeid järgides peaasjalikult konserveeritud muusika, mis korduvalt kontrollitud/taadeldud mitmel mandril. Värske muusika esitamiseks avalikus kohas taotleb duo siiani nii Kultuuriministeeriumilt kui Maaeluministeeriumilt luba ja pole teada, kas IDeeJazzi toimumise ajaks see rahuldatakse.” — Villu Veski

Villu_Veski-Tiit_Kalluste_erakogu web

Author: IDJ: EP

Share This Post On