Erkki Otsman : loeng “Mis on prantsuse šansoon?”

REEDE / 6. NOVEMBER / KELL 14.00 / ELLERI väike saal / tasuta

 

LOENG-ÕPITUBA “Mis on prantsuse šansoon?”

 

Erkki Otsman – muusik, artist ja prantsuse kultuuri ekspert

Erkki Otsman:
“Huvi prantsuse kultuuri ja laulu vastu on minus olnud juba lapsepõlvest. Teadlikumalt hakkasin teemasse suhtuma Tartu ülikoolis, kus bioloogia õpingute kõrvalt keeletunde võtsin. Ülikooli klubis toimusid ka minu esimesed prantsusekeelsed etteasted. Läbi kahekümne aasta on juhtunud palju. Reisid, õpingud, kontserdid nii Eestis, lähiriikides kui Prantsusmaal. Aasta tagasi sain Tallinna Ülikoolist prantsuse keele õpetaja diplomi ja praegu õpetan keelt ja kultuuri Tallinna Inglise Kolledžis ning Talinna Prantsuse Instituudis.
Prantsuse lauljatest on mid enim mõjutanud Edith Piaf, kelle Pariisis asuvasse sõprade klubisse “Les Amis d’Edith Piaf” ma juba aastaid kuulun. Mul on olnud au esineda nende poolt korraldatud kontserditel ja olen nende laulukonkurside laureaat. Suur rõõm oli saada toetussõnu oma laulmisele Charles Dumont’lt, kes kirjutas Edith Piafile kuulsa “Non, je ne regrette rien”.
Kontsertkavades olen esitanud veel Jacques Breli, Charles Aznavouri, Yves Montandi, Juliette Gréco, Gilbert Bécaud, Joe Dassini, Dalida, Serge Gainsbourgi, Michel Legrandi jt loomingut.

Loeng-õpitoa tutvustus:
Mis on prantsuse laul? Mis teeb selle eriliseks? Kas ainult keel või on midagi peidus ka muusikas? Õpitoas leiame vastused eelnevatele küsimustele. Teeme rännaku tagasi ajas, et tutvuda prantsuse šansooni esitajatega ning nende loominguga. Toimub ka väike kontsert, kus esitame koos akordionist Jaak Lutsojaga mõned olulised laulud.”

ErkkiOtsman bw

Author: IDJ: EP

Share This Post On