Verbarium feat. Guido Kangur “Vana tarkus”

REEDE / 6. NOVEMBER / KELL 19.00 / VANEMUISE KONTSERDIMAJA

 

Liina Saar – vokaal
Marek Talts – elektrikitarr
Jaan Jaago – akustiline kitarr
Aleksandra Kremenetski – vibrafon ja löökpillid
Mingo Rajandi – kontrabass
Guido Kangur – luule

 

Verbarium on erilise kõlaga ansambel, mille esimene kava on üles ehitatud poeetide Kersti Merilaasi ja August Sanga luulele. Hõrgu instrumentatsiooniga koosseis põimib oma muusika ümber tekstide, mille teemaks on armastus, kodumaa, inimese igapäevaprobleemid ning elu ise ühes oma ilu ja valuga.

Eelmisel aastal täitus luuletajate August Sanga ja Kersti Merilaasi sünnist sada aastat. Juubelit tähistati Tartus neile pühendatud konverentsi ja kontserdiga, mis puhuks telliti meilt spetsiaalselt nende tekstidele loodud uusi laule. Nii sündiski ansambel VERBARIUM. Seal esitatule lisaks on meill muusikat ajapikku juurde tekkinud ning nüüdseks oleme jõudnud oma esimese albumini “Vana tarkus”. Oleme Sanga ja Meilaasi luuletustest valinud just need, mis meid ennast kõige enam puudutanud on, ning mis tundusid ka kõige musikaalsemad. Teemade ring on lai – siit leiab nii lihtsat rõõmu kevade saabumise üle, filosoofilisi mõtteid elust, surmast ja ühiskonnast, kavalat huumorit nõukogudeaegse tsensuuri üle kui ka kauneid looduspildikesi. Paljud meie poolt valitud tekstidest kannavad endas tugevalt isamaalist alatooni. Muusikaline spekter ulatub õrnast lüürikast rokiliku sugestsioonini. Igaühel meist on väga isikupärane ja äratuntav muusikaline käekiri, mis teeb selle kava värviliseks ja vaheldusrikkaks.
Mõnikord oleme kontserdeil kaasanud ka näitlejat Guido Kangurit, kes meie muusika vahele Sanga ja Merilaasi luulet loeb. Ka tema häält saab kuulda meie uuelt plaadilt. Siinmail improvisatsioonilises muusikas üsna harva esinev vibrafon annab ansamblile unenäolise ja astraalse kõla, mis põimub hästi lauljatar Liina Saare maheda ning sensuaalse tämbriga.

avarusmusic.com/verbarium
facebook.com/verbarium

Verbarium-bySigridViir web

Author: IDJ: EP

Share This Post On