ExpLaasion

LAUPÄEV / 7. NOVEMBER / KELL 22.00 / GENIALISTIDE KLUBI

 

Johannes Laas – elektrikitarr
Tobias Tammearu – saksofonid
Karl Tammaru – basskitarr
Kaarel Adamson – trummid

ExpLaasion on jazz-fusion koosseis Tartust, mis sai alguse 2014. aasta kevadel. Ansambel viljeleb muusikat, mis on inspireeritud elulistest sündmustest – iga teose taga on lugu, mida jutustab sõnade asemel muusika.

Kogu kollektiiv koosneb endistest või praegustest Elleri kooli õpilastest. ExpLaasion sai esimest korda kokku 2014. aasta kevadel, kui Johannes tahtis osa võtta ERMO omaloomingu konkursist. Johannese loomingut saatis tohutu edu, mis tõi talle ka parima loo preemia.

Teine ülesastumine toimus 2014. aasta sügisel Türil, kus toimus Eesti Rütmimuusika Hariduse Liidu poolt korraldatud 4koolifest. Üritusel esinesid kollektiivid muusikakoolidest üle Eesti. Elleri kooli läks esindama ExpLaasion. Esimene täispikk kontsert anti käesoleva aasta kevadel Tartu Jazziklubis.

Muusika idee on kajastada elulisi sündmuseid, emotsioone. Loomingut kirjutatakse üldiselt koos, prooviruumis. Tavaliselt annab impulsi Johannes. Muusikat iseloomustab taktimõõtude vaheldumine, rõhk meloodiale, erinevad efektid ning kontrastid lugude sees.

www.facebook.com/explaasion

Explaasion green web

 

Author: IDJ: EP

Share This Post On