Very Cool People | Läti – “Funkology”

LAUPÄEV / 7. NOVEMBER / KELL 22.00 / GENIALISTIDE KLUBI

 

VERY COOL PEOPLE feat. Ralfs Eilands, Kristīne Prauliņa, Evilena Protektor & Aija Vitoliņa

 

“FUNKOLOGY”

 

Elvijs Grafcovs – kitarr
Māris Jēkabsons – tenor sax
Māris Vitkus – klahvpillid
Valters Sprūdžs – bass
Andris Buiķis – trummid
Kristaps Lubovs – tenor sax
Andris Augstkalns – trompet
Laura Rozenberga – tromboon
Erikülalised:
Evilena Protektore – vokaal
Kristīne Prauliņa – vokaal
Aija Vītoliņa – vokaal
Ralfs Eilands – vokaal

 

Very Cool People on Riiast pärit jazz-funk-fusion bänd, mis alustas tegevust 2007. aastal. Seni välja antud kaks stuudioalbumit – omanimeline debüütplaat (2009) ning „Cruising in the Trolley“ (2012) – said muljetavaldava kiituse osaliseks nii muusikakriitikutelt kui ka jazz- ja mainstream muusika publikult. Nüüd, pool aastat pärast Very Cool People’i „Funkology“ suurkontserti, mis leidis aset rahvusvahelisel džässipäeval TV24 stuudios, esitleb bänd oma esimest live-albumit IDeeJazzil. Albumil on 15 lugu, mille autorid on fungilegendid, näiteks Parliament/Funkadelic, Stevie Wonder, The Meters, Tower of Power, Curtis Mayfield ja James Brown.

„Albumi lindistamine oli fantastiline kogemus,“ ütleb VCP kitarrist Elvijs Grafcovs. „Esitasime fungimeistrite muusikat koos meie Lätist pärit lemmiklauljatega. Õppisime lood ära, arranžeerisime ning kohandasime meloodiaid enda ning külalisesinejate jaoks. Pärast lindistamist käisime väikesel Läti tuuril ning viisime ellu unistuse esineda vabaõhulavadel 15-liikmelise bändiga. Oleme õnnelikud, et saime kogeda kuue- ja seitsmekümnendate stiili, mil ansambel läks esmalt tuurile ning andis pärast seda välja albumi. Oleme pisut vanakooli inimesed; esmalt katsetame meloodiaid kontserdil publikule esitades ning siis läheme stuudiosse ja lindistame need.“

Bändi taustaks on jazz, blues ja funk, lisades sinna rock’i ja hip-hop’i mõjutusi, kõlab nende looming värskelt ja originaalselt. VCP naudib oma live-esinemisi rohkem kui midagi muud ning nad on tuntud oma aktiivsete energiast pakatavate kontsertide poolest. Very Cool People on esinenud klubides ja festivalidel nii Lätis, Leedus, Eestis, Poolas, Austrias kui ka Hispaanias ning teinud koostööd erinevate esinejatega (vokalistid, MC-d, muusikud) Lätist, Saksamaalt, UK-st, USA-st ja Hispaaniast.

Käesoleva aasta mais oli VCP „Funkology“ soojendusesineja Briti laulja Delilah kontserdil Daugava kontserdimajas ja juunis oli bänd Sigulda lossivaremetes soojendusesinejaks džässbassimängijale Richard Bonale.
www.facebook.com/verycoolpeople

 

Funkology Raitis Valainis lumina web

vcp_funkology_logo

Author: IDJ: EP

Share This Post On